FAQ

Ako sa môžem prihlásiť?

Prihlášky na bakalársky stupeň prijímame do 28. februára, na magisterský stupeň do 30. apríla. Prihlášku je možné podať elektronickou formou cez portál e-prihlášky UK v Bratislave, ale aj tlačenou formou zaslaním priamo na fakultu. Bližšie informácie k jednotlivým postupom nájdeš v sekcii “Uchádzači” alebo na webe fakulty.

Koľko študentov prijímate?

Na bakalársky stupeň štúdia prijímame 30 študentov. Rovnako aj na magisterský stupeň 30.

Koľko rokov trvá štúdium?

Naša katedra ponúka 3-ročný bakalársky stupeň, 2-ročný magisterský stupeň a taktiež doktorandské štúdium. Bakalársky a magisterský stupeň možno študovať iba dennou formou, doktorandské štúdium je možné študovať aj externe.

Je možné študovať na katedre aj externe?

Bakalársky a magisterský stupeň možno študovať iba dennou formou, doktorandské štúdium je možné študovať aj externe.

Aké dokumenty musím predložiť pri prijímacích skúškach?

Čo všetko je potrebné k odoslaniu prihlášky sa dozvieš na webe našej fakulty

Môžem sa na KAMAKO dostať bez prijímacích skúšok?

Nie. Štúdium na KAMAKO je podmienené všeobecno-vedným (SCIO) testom a talentovou skúškou.

V akých oblastiach sa vedia absolventi Katedry marketingovej komunikácie uplatniť?

Na KAMAKO je najlepšie to, aké možnosti ti štúdium odboru dáva. Z našich lavíc vychádzajú hovorcovia, PR špecialisti, accounti, copywritteri, eventoví manageri, social media manageri, brand manageri. Mnoho z nás sa uplatní aj v iných prepojených odboroch ako fotografi, grafici či ilustrátori. Kto je súčasťou #kamakolife sa dozvieš v sekcii absolventi.

Je možné počas štúdia vycestovať na Erasmus+?

Áno a veruže to odporúčame všetkými 10timi! Možnosti Erasmus pobytu sú rôznorodé – môžeš sa rozhodnúť vycestovať na zahraničnú univerzitu, alebo na stáž. Za nás znie stáž napríklad v berlínskej agentúre ako fakt super skúsenosť! Počas jedného stupňa štúdia môžeš vycestovať až na 12 mesiacov. KAMAKO má momentálne uzatvorené zmluvy s: The American Business School v Paríži, Univerzita Malaga, Karlova Univerzita v Prahe, Univezita Nicosia Cyprus a Univezita Tomáše Bati v Zline. Erasmus síce sprevádza zopár byrokratických úkonov, no Referát zahraničných vzťahov FiF UK ti bude vždy oporou. A chvíľka nepríjemná s papiermi určite stojí za to.

Ako vyzerá štúdium na KAMAKO?

KAMAKO je jedinečné tým, že v každom ročníku je približne 30 študentov, to pri iných VŠ nebýva zvykom. Nečakaj preto aulu plnú ľudí. V ročníku sa všetci poznáme, poznajú nás aj vyučujúci a ten chod katedry je jednoducho iný. Väčšina predmetov je postavená veľmi prakticky a teória sa aplikuje priamo do zadaní. Aby si si to lepšie predstavil/a, na mnohých predmetoch je proces podobný: Na začiatku semestra vyučujúci predstaví z čoho bude pozostávať hodnotenie a zadá projekt. V tímoch potom pracujete na zadaní a teóriu, ktorú nadobudneme na prednáškach priamo aplikujeme do vypracovávania projektu. Počas semestra projekt postupne prezentuje a konzultuje, dostávame feedback a následne znova zapracovávame 🙂 No a na konci semestra odprezentujeme a odovzdáme hotový projekt v rôznych formách – prezka, print, appka občas aj na tričku.

Aký je rozdiel medzi KAMAKO a inými VŠ?

Sloboda, ktorú ti KAMAKO poskytuje. Všetci poznáme vtípky, ako do zamestnaní požadujú 15 ročné skúsenosti, no ty si práve vyštudoval VŠ a žiadne nemáš. KAMAKO má systém výučby koncipovaný tak, aby si mal veľa priestoru spoznať marketingové vody už od prvého ročníka a vyskúšať si rôzne stáže. V praxi najlepšie spoznáš, aké pozície ti sedia a v čom by si sa rád/a ďalej profiloval 🙂

Pozor, pozor, dva dôležité oznamy...

Termín talentových skúšok a prípravný kurz na rok 2024 sú tu!

Náš web využíva kvôli niektorým funkcionalitám súbory cookies. Jeho ďalším prehliadaním súhlasíte s ich používaním.