Užitočné odkazy

Kvalitný vizuál je kľúčom k úspešnej reklame.  Určite poznáš jedincov, ktorí za 5 sekúnd “nahodia skicu” a ty nechápeš ako môže ľudský tvor s rovnakými predispozíciami vytvoriť také dokonalé dielo. Kým ty analyzuješ jeho výtvor, on flegmaticky odpovie “však to je len náčrt”.

Nemaj obavy, si na správnom mieste. V tejto sekcii zistíš ako sa stať grafikom dvoma klikmi! Dokonca si to môžeš aj stiahnuť.

Hidden
Vektor

Ak si trúfaš na ten photoshop alebo ilustrátor, stále ti vieme poskytnúť uľahčováky. Na stránkach Vecteezy, Freepik a Freevector si môžeš bez problémov stiahnuť grafiky vo vektoroch, budú však po tebe chcieť “attribution”, čo je niečo ako uvedenie zdroja. Stále lepšie ako logo stránky v strede obrázka!

Na Vectr môžeš kresliť vo vektoroch a na Vector Magic môžeš konvertovať bitmap obrázok do vektorov.

Obrázky
Netreba zabúdať na kamoša s veľkým C v krúžku. Na vizuály by sme mali používať fotografie buď vlastné alebo fotografie z fotobánk, ktoré nepodliehajú žiadnym právam. Presne také nájdeš na Unsplash, Pixabay a Pexels.
Font

Tvary písmen sú jedným z najdôležitejších komunikátov.  Na stránkach I Love Typography a Dafont si môžeš vyskúšať a posťahovať rôzne fonty, inšpirovať sa, ktoré fonty kedy použiť, a ktoré s čím kombinovať.

Návrh webu

Ak ti bola zadaná úloha vytvoriť wireframe, alebo si navrhuješ vizuál svojho nového webu, tak Moqups je to, čo potrebuješ!

Editor

I <3 Canva
Canva
is bae. Môžeš na nej tvoriť plagáty, pozvánky, cover fotky… Je ideálna pre wanna be grafikov a ľudí, ktorí nemajú čas peniaze alebo talent na photoshop. Práve sme ti zmenili život.

Infografiky
Keď chceš byť extra a odprezentovať niečo pomocou infografiky, alebo grafického timeline, môžeš sa pohrať na Piktocharte a za pár minút vytvoriť cute vizuál.

Presenting like a pro
Omrzel ťa power point? Chceš pridať štipku dynamiky do tvojej prezentácie? Klikaj na Prezi a tvor cool veci!

Na stiahnutie

Načo by si zakaždým otváral prehliadač? Stiahni si naše „pédéefká“, aby si mal hneď po ruke všetky dôležité informácie.